Застосування геліоксу при лікуванні COVID-19

У більшості випадків смерть у хворих з вірусом COVID-19 настає від пневмонії, викликаної коронавірусною інфекцією оскільки альвеоли заповнюються слизом, внаслідок чого легені перестають виконувати свою функцію, через що при диханні людина не отримує достатньої кількості кисню з повітря, що вдихається. Тому при погіршенні стану хворого його підключають до апарату штучної вентиляції легень (ШВЛ) або кисневого концентратора, для проведення кисневої терапії.

Для підтримки дихальної функції пацієнтів з COVID-19 можна використовувати не тільки чистий кисень, але і його суміш з гелієм, так званий Геліокс (суміш 21% Кисню і Гелія). Вже після 10-15-хвилинної інгаляції сатурація (насичення крові киснем) підвищується до максимальних значень, цей результат підтримується залежно від індивідуальних показників близько 3-5 годин. Після цього інгаляцію можна повторювати. Це дозволяє скоротити час перебування пацієнта у відділенні інтенсивної терапії та покращити самопочуття пацієнта.

Звичайне повітря складається з 78% азоту та 21% кисню, при заміні азоту на гелій виходить легша газова суміш із низьким опором дихання. Такою сумішшю фізично легше дихати, оскільки міжреберні м'язи докладають менше зусиль, і при цьому за рахунок легкості гелію полегшується циркуляція в легенях, свіжа суміш з киснем на вдиху швидше досягає найдальших куточків легень, а на видиху суміш вуглекислого газу видихається легше.

Киснево-Гелієву терапію при хворобі органів дихання американці почали застосовувати ще в 30-х роках минулого століття, а радянські вчені першими почали підігрівати киснево-гелієву суміш до високих температур (порядку 100°С,) при цьому сумішшю можна дихати, не відчуваючи жодного диском. , хоча повітря при такій температурі викликає неприємні відчуття, які можна порівняти з опіком, але й ефективність від її застосування в рази зростає.

Застосування суміші Кисню і Гелію, не тільки заощаджує витрати кисню, але й дозволяє проводити такі інгаляції в будь-якому місці, оскільки габаритні розміри інгалятора не великі, а широкий вибір балонів для даної суміші забезпечує мобільність. Завдяки тому, що суміш поставляється в готовому вигляді, проведення процедури не вимагає будь-яких підготовчих робіт, і не несете такого ризику як при використанні чистого кисню.

Сьогодні киснево-гелієва терапія є цілком доступною процедурою, яка може окрім поліпшення загального тонусу організму, поліпшення самопочуття, послужити профілактичним або лікарським засобом для одужання пацієнта під час хвороби COVID-19.

Сучасний та інноваційний інгалятор для дихання сумішшю кисню та гелію (Геліоксом).

Контакти

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
+38 096 311 28 24
+38 063 842 78 77